muziekbus







Zilveren Harp, Gouden Harp en de Exportprijs

Ieder voorjaar organiseert Buma Cultuur het Buma Harpen Gala, een evenement waarbij de Buma Gouden en Buma Zilveren Harpen en de Buma Exportprijs worden uitgereikt.

De Zilveren Harp is een Nederlandse muziekprijs die wordt uitgereikt aan aanstormend talent en is bedoeld als een aanmoedingsprijs. De Zilveren Harp wordt sinds 1969 uitgereikt.
De Zilveren Harp wordt uitgereikt door Buma Cultuur, de instantie die binnen en buiten Nederland ondersteuning biedt aan Nederlandse lichte muziek, in samenwerking met Buma, de vereniging van Nederlandse componisten, tekstschrijvers en muziekuitgevers.

De Gouden Harp is een oeuvreprijs voor een belangrijke bijdrage aan de Nederlandse muziek.
De Gouden Harp wordt uitgereikt door Buma Cultuur, de instantie die binnen en buiten Nederland ondersteuning biedt aan Nederlandse muziek, in samenwerking met Buma, de vereniging van Nederlandse componisten, tekstschrijvers en muziekuitgevers.

De Buma Exportprijs wordt jaarlijks door het bestuur van de stichting toegekend aan een muzikale productie, op geluidsdrager c.q. beeldgeluidsdrager vastgelegd, van welke geluidsdrager in een aaneensluitende periode van twaalf maanden buiten Nederland meer exemplaren zijn verkocht dan van vergelijkbare andere.

Alle winnaars van de Zilveren Harp op een rij

Winnaars van de Zilveren Harp zijn
1969 Lenny Kuhr, Marinus Gerritsen, George Kooymans, Herman van Veen
1970 Saskia & Serge, Hans Bouwens & Jan Visser (George Baker Selection)
1971 Loeki Knol, Frits Lambrechts, Thijs van Leer
1972 Niet uitgereikt
1973 Earth & Fire, Greenfield & Cook, Euson
1974 Don Quishocking, Fon Klement, Wally Tax
1975 Marjol Flore, Robert Long
1976 Alexander Curly, Peter Schaap, Tekstpierement
1977 Nelleke Burg, Wieteke van Dort, Ad Kraamer, Anita Meyer
1978 Tol Hansse, Clous van Mechelen
1979 Herman Brood & His Wild Romance, Flairck, Massada
1980 Sietse Dolstra, Margriet Markerink, New Adventures, Ad Visser
1981 André Hazes, Maywood, NAR, Spargo
1982 Doe Maar, Fay Lovsky, Daniël Sahuleka
1983 Het Goede Doel, Cherry, Toontje Lager
1984 Frank Boeyen Groep, Noodweer, Roberto Jacketti & The Scooters, Pluche & Plastic
1985 Gerard Joling, Julya Loko, Mai Tai, Frisse Jongens
1986 Nadieh
1987 De Dijk, Frizzle Sizzle, Richenel
1988 De Meisjes, The Fatal Flowers, René Froger
1989 Loïs Lane, Ruth Jacott, Tambourine
1990 Stef Bos, Tröckener Kecks, Carmen Sars
1991 Gordon, Esther Tuely, Robby Valentine
1992 Ryan van den Akker, Ernst-Daniël Smid, Rowwen Hèze
1993 De Jazzpolitie, Valencia
1994 Doop, Intermezzo, Van Dik Hout
1995 Frans Bauer, DJ Paul Elstak, Vitalis
1996 Eboman, Skik, Total Touch
1997 Acda & De Munnik, Caesar, Junkie XL
1998 Bløf, Postmen, Maarten van Roozendaal
1999 Ferry Corsten, André Manuel & Krang, Dyzack
2000 Bauer, Krezip, Niet Uit Het Raam
2001 Brainpower, DJ Tiësto, Green Lizard, De Kift
2002 Beef, Relax, Within Temptation
2003 Peter Pan Speedrock, Spinvis, Tasha’s World
2004 Ali B, Alain Clark, Kasper van Kooten, The Sheer
2005 Stevie Ann, Thomas Berge, Pete Philly & Perquisite
2006 A Balladeer, Nick & Simon, Opgezwolle
2007 3J's, Wouter Hamel, The Opposites

Alle winnaars van de Gouden Harp op een rij
1962 Ferry van Delden, Hugo de Groot
1964 Rine Geveke, Max van Praag, Lex van Weren, Jack Bess (postuum)
1965 Eddy Christiani, Benedikt Silberman
1966 Malando, Bob Scholte
1967 Annie M.G. Schmidt, Harry Bannink, Joop de Leur
1968 Corry Brokken, Wim Ibo, Michel van der Plas, Herman Tholen
1969 Conny Stuart, Jules de Corte, Harry de Groot, Jack Millar, Cor Smit
1970 Jack Bulterman, Pieter Goemans, Robbie van Leeuwen, Lennaert Nijgh, Jelle de Vries, A.J.G. Strengholt
1971 Jasperina de Jong, Guus Vleugel, Eli Asser, Bert Paige, Julius Susan
1972 Nico Boer, Johnny Jordaan, Cor Lemaire, Marinus van ’t Woud, Willy van Hemert
1973 Willy Alberti, The Cats, Henk Elsink, Boudewijn de Groot
1974 Hans van Hemert, Joop Stokkermans, Paul van Vliet, Rolf ten Kate
1975 Han Dunk, Gerrit den Braber, Rogier van Otterloo, Mary Servaes-Bey (Zangeres Zonder Naam)
1976 Adèle Bloemendaal, The George Baker Selection, Herman van Veen
1977 Conny Vandenbos, André van Duin, Peter Koelewijn
1978 Harrie Geelen, Pierre Kartner, Henry Mildenberg
1979 Willem Duys, Toon Hermans, The Ramblers, Gerard van Krevelen
1980 Earth & Fire (Jerney Kaagman, Gerard & Chris Koerts, Bert Ruiter, Ad Tamboer), Ramses Shaffy
1981 Willeke Alberti, Tonny Eyk, Willem van Kooten
1982 Ruud Bos, B.Z.N., Rob de Nijs
1983 Florie Anstadt (Kinderen voor Kinderen), Golden Earring, Johnny Hoes, Laurens van Rooyen
1984 Jaap Eggermont, Robert Long
1985 Martine Bijl, Ivo de Wijs, Gerard Stellaard
1986 Bolland & Bolland, Seth Gaaikema, Herman Stok, Pi Vèriss
1987 Jos Brink, Mieke Telkamp, Hans Vermeulen, Willem Wilmink
1988 Annie de Reuver, Flairck, Herman Brood
1989 Gerard Cox, The Nits, Henk Temming & Henk Westbroek, Harry van Hoof
1990 Corry Konings, Erik van der Wurff, Jan Boerstoel, Frank Boeijen
1991 Drs. P. (Heinz Polzer), Margriet Eshuys
1992 Jenny Arean, Anita Meyer, Normaal, Hans van Eijck
1993 Peter van Asten, De Dijk, Joop van den Ende
1994 Jurre Haanstra, André Hazes, Karin Bloemen, René Froger
1995 Paul de Leeuw, Benny Neyman, Metropole Orkest, Henny Vrienten
1996 Youp van ‘t Hek, Ruth Jacott, John de Mol sr., The Scene
1997 Jochem Fluitsma & Eric van Tijn, Freek de Jonge, Liesbeth List, Mathilde Santing
1998 Roy Beltman, Marco Borsato, John Ewbank, Willem Nijholt, Rowwen Hèze
1999 Eddy de Clercq, Fay Lovsky, Stef Bos, Rini Schreijenberg & Emile Hartkamp
2000 Simone Kleinsma, Han Kooreneef
2001 Belinda Meuldijk, De Kast
2002 Acda & De Munnik, Anouk, Bløf, Herman Pieter de Boer
2003 Hans Dorrestijn, Trijntje Oosterhuis, Frans Bauer
2004 Jan Akkerman, Lenette van Dongen, Friso Wiegersma
2005 Brigitte Kaandorp, Ferry Maat, Guus Meeuwis
2006 Willem van Beusekom (postuum), Louis van Dijk, Herman Finkers, Harry Muskee
2007 Candy Dulfer, Ilse DeLange, Tiësto

Alle winnaars van de Conamus Exportprijs op een rij
1972 Hans van Hemert, Harry van Hoof, Mouth & MacNeal; ’How do you do’
1973 Focus; voor het hele oeuvre
1974 Golden Earring; voor het hele oeuvre
1975 The George Baker Selection; ’Una Paloma Blanca’
1976 Pussycat; voor het hele oeuvre
1977 Champagne; voor het hele oeuvre
1978 Niet uitgereikt
1979 Luv; voor het hele oeuvre, Hans van Hemert, Piet Souer, Pim ter Linde
1980 Earth & Fire; voor het hele oeuvre
1981 Jaap Eggermont, Martin Duiser (Stars on 45)
1982 Jaap Eggermont, Martin Duiser, Tony Sherman (Stars on Stevie)
1983 Golden Earring, The Shorts; ’Comment ça va’
1984 VOF de Kunst; ’Susanna’
1985 Video Kids, Bolland & Bolland
1986 Bolland & Bolland; voor het hele repertoire LP’s en singles
1987 Bolland & Bolland; ’In the army now’ in de uitvoering van ’Status Quo
1988 Bolland & Bolland; Samantha Fox ’Love House’ en ’I wanna have some fun’
1989 Bolland & Bolland
1990 Candy Dulfer; voor het album ’Saxuality’
1991 Candy Dulfer; voor het album ’Saxuality’
1992 Ten Sharp; voor het album ’Under the waterline’
Ton van den Bremer (ToCo International)
1993 Candy Dulfer; voor het album ’Sax-a-go-go’
1994 Twenty 4 Seven
1995 Doop
1996 André Rieu voor de albums ‘Strauss & Co’ alsmede ‘Wiener Melange’
1997 André Rieu en het Johann Strauss Orkest voor de albums “Strauss & Co”, “Stille Nacht”, “Wiener Melange” alsmede “In Concert
1998 André Rieu en het Johann Strauss Orkest (diverse albums)
1999 Niet uitgereikt
2000 Vengaboys
2001 Jan Smit
2002 Marco Borsato
2003 Within Temptation
2004 Within Temptation
2005 Within Temptation
2006 Within Temptation
2007 Tiësto

De Popprijs wordt ieder jaar uitgereikt tijdens het Noorderslag Festival aan de groep of artiest die in het afgelopen jaar de belangrijkste bijdrage heeft geleverd aan de Nederlandse popmuziek.

Popprijswinnaars tot nu toe zijn Ali B, Anouk, Arling & Cameron, Bettie Serveert, Bløf, Marco Borsato, Herman Brood, Armin van Buuren, Claw Boys Claw, De Dijk, Eboman, The Ex, Junkie XL, The Nits, Osdorp Posse, Postmen, Mathilde Santing, The Scene, Spinvis, DJ Tiësto, 2 Unlimited, Urban Dance Squad en Within Temptation.

Website: www.bumacultuur.nl



privacybeleid