Alfred Denis Cortot
Nyon, 26-9-1877, Lausanne, 156-1962
Frans pianist
Cortot studeerde aan het conservatorium van Parijs bij Decombes en Diémer. In 1896 won hij de Eerste Prijs voor Piano.
In 1902 stichtte hij La Société des Festivals Lyriques, waar hij als dirigent zijn debuut maakte met de eerste uitvoering in Parijs van Wagners Götterdämmerung.
Cortot vormde in 1905 een trio met Casals en Thibaud, dat internationale faam verwierf. In 1917 leidde hij de meesterklas voor piano aan het conservatorium van Parijs als opvolger van Raoul Pugno In 1920 werd hij zelf opgevolgd door Lazare Lévy.
Daarna werkte hij voornamelijk als concertpianist en pedagoog. Hij maakte tournees Door Amerika en Europa en vestigde zich in Zwitserland.
Werken: La musique française de piano 3 delen; Principes rationnels de la technique pianistique (1928).
Vragen en antwoorden
Niet de informatie gevonden waar u naar zocht? Stel uw vraag aan Kunstbus en wij en/of bezoekers van deze website zullen proberen u verder te helpen!
privacybeleid